Opole: policja rozbiła grupę zajmującą się zmowami przetargowymi

Opolska policja zatrzymała 13 osób podejrzanych m.in. o działanie w zorganizowanej grupie zajmującej się ustawianiem przetargów komorniczych – podały we wtorek służby prasowe KW Policji w Opolu.

Zatrzymani to mieszkańcy województw opolskiego, śląskiego i wielkopolskiego w wieku od 26 do 69 lat. Według ustaleń policji mieli działać w ramach zorganizowanej grupy podczas przetargów komorniczych odbywających się w sądach rejonowych, działając tym samym na szkodę Skarbu Państwa i wielu innych osób.

Zdaniem funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Korupcji KWP w Opolu, członkowie grupy ustawiali przetargi, a kiedy byli niezadowoleni z ich przebiegu utrudniali, a czasem doprowadzali do unieważnienia procedury. Uczestnicy, którzy nie chcieli podporządkować się zasadom „licytacji” narzuconym przez podejrzanych, byli zmuszani do odstąpienia od kupna lub rezygnowania z podbijania ceny. Niepokornych straszono pobiciem.

Zatrzymanym postawiono ogółem 50 zarzutów, w tym działanie w zorganizowanej grupie przestępczej i działania rozbójnicze. Dwóch z zatrzymanych decyzją sądu zostało aresztowanych na trzy miesiące. W mieszkaniach podejrzanych policjanci znaleźli komputery, telefony komórkowe, dużą kwotę pieniędzy oraz dokumentacje przetargowe. Zdaniem śledczych nie można wykluczyć kolejnych aresztowań.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl