fot. flickr.com

Opole: policja rozbiła grupę zajmującą się zmowami przetargowymi

Opolska policja zatrzymała 13 osób podejrzanych m.in. o działanie w zorganizowanej grupie zajmującej się ustawianiem przetargów komorniczych – podały we wtorek służby prasowe KW Policji w Opolu.

Zatrzymani to mieszkańcy województw opolskiego, śląskiego i wielkopolskiego w wieku od 26 do 69 lat. Według ustaleń policji mieli działać w ramach zorganizowanej grupy podczas przetargów komorniczych odbywających się w sądach rejonowych, działając tym samym na szkodę Skarbu Państwa i wielu innych osób.

Zdaniem funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Korupcji KWP w Opolu, członkowie grupy ustawiali przetargi, a kiedy byli niezadowoleni z ich przebiegu utrudniali, a czasem doprowadzali do unieważnienia procedury. Uczestnicy, którzy nie chcieli podporządkować się zasadom „licytacji” narzuconym przez podejrzanych, byli zmuszani do odstąpienia od kupna lub rezygnowania z podbijania ceny. Niepokornych straszono pobiciem.

Zatrzymanym postawiono ogółem 50 zarzutów, w tym działanie w zorganizowanej grupie przestępczej i działania rozbójnicze. Dwóch z zatrzymanych decyzją sądu zostało aresztowanych na trzy miesiące. W mieszkaniach podejrzanych policjanci znaleźli komputery, telefony komórkowe, dużą kwotę pieniędzy oraz dokumentacje przetargowe. Zdaniem śledczych nie można wykluczyć kolejnych aresztowań.

PAP/RIRM

drukuj