fot. PAP/EPA

USA: Policja poszukuje podejrzanego o zabicie w Austin trzech osób

Policja teksaska zidentyfikowała mężczyznę podejrzanego o zabójstwo w niedzielę po południu trzech osób w Austin. Jest nim 41-letni Stephen Nicholas Broderick, były zastępca szeryfa hrabstwa Travis, który wciąż pozostaje na wolności.

Pełniący obowiązki szefa policji w Austin, Joe Chacon, potwierdził, że podejrzanym jest Stephen Nicholas Broderick, który pełnił funkcję zastępcy w biurze szeryfa. Był detektywem do spraw przestępstw majątkowych. Z informacji policji wynika, że podejrzany jest Afroamerykaninem. Ma ok. 170 cm wzrostu.

Były zastępca biura szeryfa jest również oskarżony o molestowanie seksualne dziecka. Spędził w czerwcu ubiegłego roku 16 dni w więzieniu zanim wpłacił kaucję, w wysokości 50 tys. dolarów.

Jak podał dziennik „Austin-American Statesman”, z akt sądowych i publicznych wynika, że żona podejrzanego złożyła wniosek o nakaz ochronny i rozwód krótko po jego aresztowaniu. S. N. Broderick zrezygnował wówczas z wykonywania swej funkcji w biurze szeryfa.

Joe Chacon odwołał wcześniejsze zalecenie, aby ludzie w Austin nie opuszczali domów, apelując jednak o zachowanie czujności, a także o przekazywanie informacji mogących pomóc w odnalezieniu zbiegłego przestępcy. Ostrzegł, że mężczyzna może wziąć zakładników w okolicy.

W Austin na miejscu incydentu zginęły dwie kobiety i mężczyzna. Według Joe Chacona było tam także dziecko przebywające obecnie w areszcie policyjnym. Wstępne informacje wskazują, że S. N. Broderick znał ofiary.

„Oczywiście jest to tragedia. Są ludzie, którzy stracili życie. (…) Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby ta osoba została zatrzymana. Miejmy nadzieję, że bez dalszych strat w ludziach” – mówił zastępca szefa policji.

Oddziały organów ścigania zaczęły wycofywać się z obszaru Great Hills Trail, gdzie doszło do strzelaniny. Zaangażowane są obecnie w ściganie podejrzanego.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl