Tymczasowa noclegownia dla bezdomnych w rzymskim kościele

W należącym do Watykanu kościele św. Kaliksta na rzymskim Zatybrzu urządzono tymczasową noclegownię dla bezdomnych, by mogli oni schronić się w dniach utrzymującego się w Wiecznym Mieście zimna. Przygotowano tam miejsca dla około 30 osób.

O decyzji Watykanu poinformował dziennik „L’Osservatore Romano”, który zamieścił też zdjęcia z XVII-wiecznego kościoła. Ustawiono w nim, także w pobliżu ołtarza, polowe łóżka z kocami oraz piecyki elektryczne.

Bezdomni mogą wchodzić do kościoła od godz. 20 i pozostać tam przez 12 godzin. Zajmują się nimi wolontariusze rzymskiej dobroczynnej Wspólnoty Świętego Idziego. To kolejna inicjatywa, z jaką wystąpił Watykan w związku z falą zimna, jaka nadciągnęła nad Włochy na początku stycznia.

Ostatnio Ojciec św. Franciszek polecił, aby kościelne noclegownie dla bezdomnych otwarte były przez całą dobę. Urząd papieskiego jałmużnika arcybiskupa Konrada Krajewskiego przygotował także termiczne śpiwory dla tych, którzy nie chcą opuścić swych miejsc. Mogą oni też przenocować w samochodach urzędu, które zostawiane są otwarte w nocy w rejonie Watykanu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl