fot. pixabay.com

Portugalia: Policji brakuje paliwa; patrole ograniczone do minimum

Patrole portugalskiej policji zostały ograniczone do minimum w związku z brakiem zgody Trybunału Obrachunkowego (odpowiednika polskiej Najwyższej Izy Kontroli) na zawarcie przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych umowy z paliwową spółką Galp na tankowanie na jej stacjach policyjnych aut – podały w poniedziałek wieczorem media.

Według rozgłośni Observador oraz telewizji CNN Portugal bez zgody Trybunału Obrachunkowego (TdC) policja nie będzie mogła zawrzeć umowy na tankowanie swoich wozów.

Władze portugalskiej policji poinformowały, że do czasu zwarcia umowy ze spółką Galp auta mają wyjeżdżać w teren tylko w nagłych przypadkach.

W poniedziałek wieczorem kierownictwo zrzeszającego policjantów związku zawodowego Sinapol ogłosiło, że niedobory paliwa dla pojazdów patrolowych „grożą bezpieczeństwu publicznemu i bezpieczeństwu obywateli”.

„Sytuacja jest całkowicie niedopuszczalna (…) dla kraju rozwiniętego, członka Unii Europejskiej, aby tego typu zdarzenie miało miejsce w XXI wieku” – napisały w komunikacie władze policyjnego syndykatu.

Potwierdziły, że w trybie pilnym wezwały już władze MSW i policji do pilnego zapewnienia brakującego paliwa dla aut patrolujących portugalskie ulice.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl