fot. https://twitter.com/GDDKiA_Rzeszow

Podpisano umowę na budowę kolejnego odcinka trasy Via Carpatia

W Miejscu Piastowym na Podkarpaciu podpisano umowę z wykonawcą odcinka drogi ekspresowej S19, który będzie częścią szlaku Via Carpatia. Ponad 10-kilometrowy fragment Iskrznia-Miejsce Piastowe ma być gotowy w 2025 r. Jej koszt jest szacowany na przeszło 365 mln zł.

Rafał Weber, wiceminister infrastruktury, który był obecny na uroczystości podpisania umowy z wykonawcą odcinka drogi ekspresowej S19, podkreślił, że podpisana umowa jest dowodem na wiarygodność resortu infrastruktury. Wskazał też na znaczenie trasy Via Carpatia.

– Robimy wszystko, aby konsekwentnie i z ogromną determinacją realizować najważniejsze zadanie drogowe dla wschodnich regionów naszego kraju. Budowa jest szczególnie istotna dla tych, którzy chcą przemieszczać się po osi północ-południe. Bardzo dużą uwagę przykładamy do realizacji projektu i pokazywania kolejnych kamieni milowych. Kontekst Via Carpatii jest zdecydowanie szerszy niż nasz polski, bo trasą są zainteresowane wszystkie kraje Europy Środkowej – powiedział Rafał Weber.

Szlak Via Carpatia będzie łączył północną i południową część Europy. W Polsce trasa będzie miała ponad 700 km długości.

Droga ekspresowa S19 będzie przebiegać od przejścia granicznego z Białorusią w Kuźnicy do granicy ze Słowacją w Barwinku. Połączy województwa: podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie.

W województwie podkarpackim ekspresówka będzie miała docelowo ok. 169 km.

RIRM

drukuj