fot. https://twitter.com/MI_GOV_PL

Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło nabór wniosków dla wojewódzkich zarządców infrastruktury drogowej

Resort infrastruktury ogłosił nabór wniosków dla wojewódzkich zarządców infrastruktury drogowej. Wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg jest przeznaczone na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Wiceminister infrastruktury, Rafał Weber, poinformował, że na ten cel resort przeznacza 252 mln złotych.

Chcemy w ten sposób wspierać inwestycje samorządowe. Przez ten trzeci komponent inwestycji infrastrukturalnych chcemy poprawiać bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Statystyki z ostatnich lat pokazują, że mamy bardzo korzystne osiągnięcia – podkreślił wiceminister Rafał Weber.

Zainteresowani dofinansowaniem powinni złożyć wnioski o dofinansowanie w ciągu 30 dni. Maksymalna kwota wsparcia z rządowego funduszu to 15 milionów złotych.

W czwartek wojewodowie ogłosili nabór wniosków o dofinansowanie podobnych inwestycji w ciągu dróg powiatowych i gminnych zarządzanych przez samorządy. Na ten cel trafi miliard złotych.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl