fot. pixabay.com

336 mln zł na modernizację dróg

Do jednostek samorządu terytorialnego na modernizację dróg trafi 336 mln złotych. Informację przekazał dziś wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Mimo pandemii i długiej, ostrej zimy wszystkie procesy inwestycyjne są kontynuowane. Ich tempo jest bardzo szybkie.

– Za czasów rządów PiS sieć dróg szybkiego ruchu zwiększyła się o 40 proc. – mówił wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Dziś zapadła decyzja związana z dofinansowaniem kolejnych zadań  drogowych, które będą realizowane przez polskie samorządy. Wspólna komisja składająca się z rządu i samorządu dokonała podziału rezerwy subwencji  ogólnej w 2021 roku.

– W ramach subwencji rezerwy ogólnej przekażemy do jednostek samorządu terytorialnego 336 mln zł. W ramach tych środków 120 jednostek samorządu terytorialnego uzyskało wsparcie na modernizację dróg, którymi zarządzają – wskazał Rafał Weber.

Wiceszef resortu infrastruktury podkreślił, że środki uzyskały nie tylko samorządy związane z partią rządząca, ale również te zarządzane przez polityków innej opcji.

– W ramach subwencji rezerwy ogólnej w tym roku środki finansowe uzyskało miasto stołeczne Warszawa – prawie 20 mln zł. Środki finansowe uzyskał także: Gdańsk, Gdynia i inne województwa zarządzane przez polityków niezwiązanych z PiSwyjaśnił Rafał Weber.

W tym roku łącza kwota rządowego wsparcia na modernizację dróg lokalnych wyniosła 6 mld zł.

TV Trwam News

drukuj