Ustawa budżetowa na 2017 rok będzie opiniowana w grudniu

Projekt ustawy budżetowej na przyszły rok będzie opiniowany 1 grudnia przez sejmową Komisję Finansów. Z kolei poprawki zostaną do niego zgłoszone do 28 listopada. Poinformował o tym szef komisji poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin.

Parlamentarzysta zaznacza, że jedna z poprawek do projektu będzie przewidywała finansowanie programu za życiem. Ma to być autopoprawka rządowa – wyjaśnia poseł Jacek Sasin.

– W tej chwili Komisja Finansów Publicznych zajmuje się opiniowaniem poszczególnych części budżetowych i poprawek, które są składane do tej części. Finał tych prac nastąpi 1 grudnia – wtedy zostanie zaopiniowany cały budżet wraz z poprawkami. Do 28 listopada muszą wpłynąć wszystkie poprawki, zarówno rządowe, jak i te składane przez posłów. Według informacji, jakie posiadam, poprawka dotycząca programu „Za życiem”, który pociąga za sobą koszty finansowe i muszą być uzgodnione w budżecie, – będzie autopoprawką rządową. W tej chwili rząd tę poprawkę przygotowuje oraz szacuje konieczne nakłady finansowe na realizację tej ustawy w przyszłym roku – podkreśla Jacek Sasin.

Ustawę o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem” Sejm uchwalił w ubiegły piątek. Senat nie wprowadził do niej poprawek. Teraz ustawa czeka na podpis prezydenta.

Nowe prawo przewiduje m.in., że z tytułu urodzenia ciężko chorego dziecka przysługiwać będzie jednorazowe świadczenie w wys. 4 tys. zł.

Koszt programu „Za życiem” ma sięgać ponad 300 mln zł rocznie.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl