fot. https://pixabay.com

Resort infrastruktury chce wprowadzenia zakazu wyprzedzania się ciężarówek od 1 lipca bieżącego roku

Ministerstwo Infrastruktury chce, by zakaz wyprzedzania się ciężarówek zaczął obowiązywać od 1 lipca tego roku – poinformował podczas czwartkowego posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury wiceminister infrastruktury, Rafał Weber.

„Chcemy, aby przepis związany z zakazem wyprzedzania pojazdów ciężkich wszedł w życie wtedy, kiedy przepisy zwalniające z opłat, czyli tego samego dnia. Tym założeniem jest 1 lipca” – powiedział Rafał Weber.

„W naszej ocenie te dwa elementy są tożsame. Zakładamy, że pojawi się na autostradach więcej pojazdów lekkich, bo nie będzie opłat, ale ponadto chcemy zrobić dla tych pojazdów miejsce. Chcemy zwiększyć drożność, przepustowość” – dodał.

Sejmowa Komisja Infrastruktury zajmuje się w czwartek rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym oraz niektórych innych ustaw.

Projekt ten zakłada zniesienie opłat za płatne odcinki państwowych autostrad i przewiduje wprowadzenie zakazu wyprzedania się ciężarówek na trasach szybkiego ruchu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl