fot. https://twitter.com/prezydentpl

Dwudniowa misja gospodarcza ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Przedstawiciele firm ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich rozpoczęli dwudniową misję gospodarczą w Polsce. Będą rozmawiali z polskimi przedsiębiorcami i politykami o zwiększeniu wymiany handlowej między obydwoma krajami. Wizyta delegacji z ZEA zaczęła się od spotkania z przedstawicielami polskiego biznesu i polityki w Belwederze. 

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej, Marcin Przydacz, powiedział, że Polsce bardzo zależy na zbliżeniu gospodarczym z Emiratami.

Chciałbym was zapewnić, że Polska postrzega Emiraty jako jednego z naszych najważniejszych partnerów politycznych i gospodarczych na Bliskim Wschodzie. Chcę to powiedzieć wprost – nie będziemy szczędzić wysiłków, aby synergiczna współpraca handlowa i inwestycyjna między naszymi narodami była lepsza niż kiedykolwiek – podkreślił polityk.

Wskaźnik wymiany handlowej między Polską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi w 2022 r. przewyższył poziom sprzed pandemii i wyniósł około 1 miliard 400 milionów dolarów. Wartość polskich inwestycji w emiratach to 270 milionów dolarów, a emirackich w Polsce to 140 milionów. Rozwija się również turystyka. Polskę co roku odwiedza około 70 tysięcy obywateli Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl