fot. Mateusz Marek

Ministerstwo Infrastruktury chce doświetlić przejścia dla pieszych na terenie kraju

Ministerstwo Infrastruktury chce doświetlić przejścia dla pieszych na terenie kraju. Takie rozwiązanie przyniosło wymierne efekty w województwie małopolskim.

W tym regionie nie zanotowano żadnego wypadku na przejściu po zmroku – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Szef resortu uczestniczył w posiedzeniu Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Krakowie.

– Zalecenia, które wypracowaliśmy z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dotyczące oświetlenia przejść dla pieszych, przynoszą swoje efekty. Nie zanotowano żadnego wypadku drogowego na przejściach dla pieszych po zapadnięciu zmroku w Małopolsce. Oczywiście jest to działanie kosztowne, ale efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Przygotowujemy taką inicjatywę na przejściach dla pieszych w całym kraju. Niebawem wiele tysięcy przejść dla pieszych w całym kraju będzie właściwie oświetlonych – wskazał min. Andrzej Adamczyk.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest dzisiaj priorytetem rządu. Obecne władze chcą zmniejszyć liczbę wypadków i ofiar śmiertelnych na polskich drogach. W szczególnym zainteresowaniu jest poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Ma to związek z dużą liczbą zdarzeń w takich miejscach.

RIRM

drukuj