Poczta Polska podpisała porozumienie z resortami cyfryzacji oraz infrastruktury

Szybsze załatwianie spraw urzędowych i sprawniejszy obieg dokumentów w instytucjach państwowych, to korzyści współpracy administracji z Pocztą Polską. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz resort cyfryzacji podpisały porozumienie z Pocztą o współpracy w obszarze cyfryzacji państwa.

Umowa dotyczy integracji systemów informatycznych administracji, z których korzystają obywatele, z pocztową platformą Envelo.

Za jej pomocą można m.in. wysyłać elektroniczne kartki i listy, które Poczta doręcza potem w tradycyjnej formie.

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska podkreślała, że zmiany mają usunąć problemy, z którymi obecnie borykają się obywatele.

Idę o zakład, że wiele osób spośród państwa pozostając poza stałym miejscem zameldowania ma ten problem, że wie, że coś przyszło pod adres zameldowania, ale nie ma fizycznej możliwości tej przesyłki odebrać. Wśród naszych bardzo dużych planów związanych ze współpracą z Pocztą Polską są zarówno rozwiązania systemowe, które są związane z usługami zaufania publicznego, jak i ułatwienia, na które liczy każdy człowiek, żeby poczta podążała za nim, gdziekolwiek on przebywa, zmieniając dynamicznie okoliczności swojego życia – wskazała Anna Streżyńska.

Szefowa resortu cyfryzacji, zwracała też uwagę, że doręczyciele pocztowi mogą się stać ambasadorami cyfryzacji.

Podkreśliła, że dzięki odpowiedniemu sprzętowi mogą pomóc obywatelowi m.in. w uzyskaniu profilu zaufanego, czyli dostępu do usług administracji za pośrednictwem dedykowanych portali.

RIRM

drukuj