GDDKiA podpisała umowę na budowę odcinka S7 na północ od Krakowa

Powstanie S7 na północ od Krakowa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z wykonawcą odcinka tej trasy od Widomej do Szczepanowic. Dzięki temu powstanie także obejście Słomnik, co przyniesie dużą ulgę mieszkańcom tej miejscowości.

Podpisanie kolejnej umowy na odcinek S7 od Krakowa do Widomej jest planowane w lutym 2018 r. – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas konferencji prasowej w Słomnikach.

Nowy odcinek ma usprawnić ruch na kierunku północ-południe Polski. Połączy bezpośrednio Gdańsk, Warszawę i Kraków. Minister Andrzej Adamczyk wskazał, że nowa trasa znacznie ułatwi kierowcom podróżowanie.

– To historyczne wydarzenie, które pozwoli nam w sposób bezpieczny, w sposób komfortowy wręcz, ale przede wszystkim także i w określonym czasie poruszać się wszystkim, którzy udają się tranzytem, czy to z północy na południe, czy to z Krakowa do Warszawy, do Trójmiasta, czy mieszkańcom Trójmiasta, mieszkańcom Warszawy poruszać się, przejeżdżać na południe naszego kraju – powiedział minister Andrzej Adamczyk.

Umowa na projekt i budowę 14 km drogi ekspresowej S7 węzeł Szczepanowice – węzeł Widoma została podpisana z firmą Mota Engil Central Europe S.A., która wybuduje trasę za ponad 508 mln zł z gwarancją na 10 lat. Prace powinny zostać zakończone w ciągu 34 miesięcy od daty podpisania umowy.

Zakres planowanej inwestycji obejmie także budowę węzłów drogowych łączących S7 z istniejącym układem komunikacyjnym, niezbędnych obiektów inżynierskich, a także dróg dojazdowych.

Dokończenie drogi S7 to jedna z obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl