Poczta Polska ostrzega przed oszustami wyłudzającymi pieniądze

Poczta Polska ostrzega przed oszustami wyłudzającymi pieniądze. Na atak najbardziej narażone są osoby, które złożyły zamówienie i oczekują na przesyłkę.

Przestępcy podszywają się pod Pocztę Polską. Wysyłają oni na losowe numery telefonów wiadomości SMS o wstrzymaniu przesyłki. Jednocześnie proszą o dokonanie dodatkowej płatności.

O szczegółach procederu poinformowała Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

– W SMS-ie jest prośba o dopłatę, wydawałoby się niewielkiej wartości – mam tutaj informację o 1 zł czy 1,40 zł. Natomiast z opisu, na czym polega to oszustwo, wiemy, że następuje przekierowanie tych płatności. Klient jest kierowany na stronę banku, która jest fałszywa. Potencjalnie może też dojść do wyłudzenia innych informacji o kliencie, czyli na przykład o numerze konta klienta. Zagrożenie jest bardzo duże. Zawsze powinniśmy być ostrożni w przekazywaniu swoich danych na wszelkich stronach, których nie znamy – powiedziała Justyna Siwek.  

Rzecznik Justyna Siwek podkreśliła, że Poczta Polska nigdy nie prosi o wpłaty przez przelewy bankowe. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej zgłosić się do najbliższej placówki lub zadzwonić na infolinię.

Poczta Polska jest największym operatorem na rodzimym rynku. Zatrudnia ponad 80 tys. pracowników. Ma ponad 7,5 tys. placówek, filii i agencji pocztowych.

RIRM

drukuj