PO tworzy nieformalny gabinet cieni

Platforma Obywatelska powołała 19 wewnętrznych zespołów tworzących nieformalny gabinet cieni. Platforma – jak napisał dziennik „Rzeczpospolita” – chce w ten sposób udowodnić, że jest merytoryczną opozycją. To też ma być ratunkiem na rosnące wyniki sondażowe Nowoczesnej Ryszarda Petru.

Większość zespołów odpowiada tematycznie ministerstwom w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Niektóre zajmują się obszarami, w których gabinet Beaty Szydło jest szczególnie aktywny, np. media czy zmiany w prawie.

Koordynatorami zespołów są w większości byli ministrowie rządów PO-PSL m.in. Bartosz Arłukowicz, Joanna Kluzik-Rostkowska, Borys Budka, czy Cezary Grabarczyk.

Prawo i Sprawiedliwość nie obawia się szumnie zapowiadanych działań Platformy Obywatelskiej. Według Platformy, zmiany mają wprowadzać skompromitowani politycy tej partii, a społeczeństwo zna ich dokonania – mówi poseł PiS Andrzej Jaworski.

– Nawet jeżeli wiemy, że mają one charakter czysto PR-owski, to na czele tych zespołów – które są nie tylko odzwierciedleniem poszczególnych ministerstw, ale także komisji sejmowych – stoją osoby, które skompromitowały się przez ostatnie osiem lat. Jeżeli Bartosz Arłukowicz ma być nadal odpowiedzią PO na propozycje zmian w służbie zdrowia, jeżeli pani Kluzik-Rostkowska ma być odpowiedzią na reformy, które wprowadza pani minister Zalewska, to my nie musimy się niczego obawiać. Społeczeństwo doskonale wie, że tego typu osoby nie powinny nigdy wrócić do rządzenia w naszej ojczyźnie – podkreśla poseł Andrzej Jaworski.

Politycy Platformy Obywatelskiej już zapowiadają, że zespoły będą przygotowywać ustawy odwracające zmiany ustrojowe wprowadzane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl