fot. twitter.com

Po śledztwie ABW akt oskarżenia o wyłudzenia VAT na 19 mln zł przy obrocie paliwami

Po śledztwie prowadzonym przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego do sądu trafił akt oskarżenia przeciw grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT przy obrocie paliwami – dowiedziała się w czwartek PAP. Szacowane straty Skarbu Państwa to ponad 19 mln zł.

Grupa działała od października 2012 r. do lipca 2013 r.

Nadzorująca czynności poznańskiej delegatury ABW Prokuratura Okręgowa w Poznaniu oskarżyła o kierowanie grupą Sebastiana B. Miał on wykorzystywać procedurę dotyczącą wewnątrzwspólnotowego nabycia i dostawy paliw ciekłych oraz prowadzić dokumentację w taki sposób, by nie płacić podatku VAT. Śledczy oskarżyli go też o pranie pieniędzy pochodzących z przestępstwa.

Na ławie oskarżonych poza Sebastianem B. znajdą się również osoby pełniące funkcje prezesów zarządu spółek, którzy swoim nazwiskiem firmowali dokumenty i podpisywali faktury.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn potwierdził w czwartek PAP, że akt oskarżenia w tej sprawie przesłano do poznańskiego sądu okręgowego w ostatnim dniu zeszłego roku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl