PO chce odwołania marszałka Sejmu

Platforma Obywatelska chce odwołać marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego za sposób prowadzenia obrad. Politycy Prawa i Sprawiedliwości – w odpowiedzi – podkreślają, że Platforma nie potrafi odnaleźć się w roli opozycji.

Szefowa Platformy Ewa Kopacz zapowiedziała, że wniosek o odwołanie marszałka zostanie złożony prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Platforma ma przedstawić także swój pakiet demokratyczny. To odpowiedź – jak mówiła poseł Ewa Kopacz –  na wczorajsze głosowanie w Sejmie nad rozwianiami dotyczącymi Trybunału Konstytucyjnego.   

Poseł Ryszard Terlecki, szef KP Prawa i Sprawiedliwości, podkreśla, że Platforma Obywatelska wpadła w histerię.

– Zachowała się dziecinnie i niepoważnie opuszczając salę i przenosząc swój udział w posiedzeniu Sejmu na schody sejmowego holu. Oczywiście mam nadzieję, że otrzeźwieje troszkę do przyszłego tygodnia, i że tego rodzaju wniosek nie wpłynie. Jak wpłynie, to jasne jest, co ten wniosek spotka, więc są to działania trochę rozpaczliwe w sytuacji, gdy Platforma nie bardzo wie, jak odnaleźć się w roli opozycji – zauważa poseł Ryszard Terlecki.

Marek Kuchciński był wicemarszałkiem Sejmu VI i VII kadencji. Po zwycięstwie Zjednoczonej Prawicy w wyborach parlamentarnych został drugą osobą w państwie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl