fot. pixabay.com

Po 29 listopada zapadną decyzje w sprawie ewentualnych dalszych obostrzeń

Po 29 listopada mają zapaść decyzje w sprawie ewentualnych dalszych obostrzeń. Zależeć będą od sytuacji epidemicznej w naszym kraju.

Polska cały czas zmaga się z drugą falą pandemii koronawirusa. Rząd robi wszystko, aby uniknąć całkowitego lockdownu. Od 7 do 29 listopada w całym kraju obowiązuje szereg obostrzeń. Zamknięte są niektóre sklepy w galeriach handlowych. Restauracje, kawiarnie i bary mogą serwować dania wyłącznie na wynos. Zajęcia w szkołach odbywają się w trybie zdalnym. Nie działają także sklepy meblowe. Wczoraj w całym kraju odnotowano blisko 20 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 603 chorych.

– Mamy w tej chwili rzeczywiście okres stabilizacji, który pozwala z ostrożnym optymizmem patrzeć w przyszłość. Do 29 listopada nic się nie zmieni, jeśli chodzi o zasady, które nas wszystkich obowiązują – mówił Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, na antenie Polskiego Radia.

Decyzje co do dalszych obostrzeń i zasad mają zapaść po 29 listopada. Zależeć będą one od sytuacji epidemicznej w kraju. Już wiadomo, że sezon zimowy w tym roku będzie inny niż zwykle.

– Na pewno nie będzie normalnego okresu zimowego, jaki był do tej pory. Nie będziemy funkcjonować na podobnych warunkach, na jakich do tej pory funkcjonowaliśmy, dopóki nie poradzimy sobie z epidemią. Mam na myśli szczepionkę, która niebawem trafi również do Polski – powiedział Michał Dworczyk.

Pierwsze szczepionki na COVID-19 mają trafić do Polski wiosną. Mają one dotrzeć do osób z grup ryzyka między innymi seniorów i medyków.

 

TV Trwam News

drukuj