fot. twitter.com/pkpcargo_media

PKP Cargo będzie wozić stałe transporty polskiej żywności do Chin

PKP Cargo będzie wozić stałe transporty polskiej żywności do Chin. W przeciągu trzech tygodni zostanie uruchomione stałe połączenie intermodalne z Państwem Środka do przewozu produktów spożywczych pochodzących z Polski.

PKP Cargo pracuje nad uruchomieniem tego połączenia w związku z dużym zainteresowaniem polskich producentów eksportem żywności kontenerami.

Rzecznik spółki Krzysztof Losz powiedział w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja, że będzie to możliwe dzięki temu, że Rosjanie odblokowali możliwość transportu produktów spożywczych koleją z Polski do Chin tranzytem przez ich terytorium.

W trakcie przejazdu pociągu przez Rosję na kontenery zakładane będą plomby, które pozwolą Rosjanom kontrolować tranzyt, ponieważ kraj ten nadal utrzymuje embargo na polską żywność – wskazał rzecznik PKP Cargo.

– Rosjanie zgodzili się, aby tranzyt polskiej żywności do Chin był możliwy. Odbywać ma się on w zaplombowanych wagonach, które będą kontrolowane przez Rosjan, aby żaden ładunek nie został na terenie Rosji, ale przejechał do Kazachstanu, a potem do Chin. Takie odblokowanie tranzytu otwiera oczywiście ogromne możliwości przed polskimi firmami. Takie firmy, które sporo eksportują do Chin, na polskim rynku działają i są zainteresowane skorzystaniem z drogi lądowej. Przygotowujemy pierwszy transport i na pewno, kiedy pierwsze ładunki, pierwsze kontenery zostaną wysłane do Chin, to myślę, że droga przez Nowy Jedwabny Szlak stanie się bardzo popularna dla eksportu polskiej żywności – oznajmił Krzysztof Losz.

Do tej pory eksport polskiej żywności odbywał się tylko drogą morską lub lotniczą. Z uwagi na to, że transport lotniczy jest drogi, producenci decydowali się głównie na przewóz towarów statkami. Teraz będą mieli możliwość szybszego i taniego transportu żywności koleją.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl