(fot. PAP)

PiS złoży wniosek o posiedzenie Komisji Administracji i Cyfryzacji

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości złoży wniosek o nadzwyczajne posiedzenie sejmowej Komisji Administracji i Cyfryzacji.

Posiedzenie komisji poświęcone będzie sprawie konkursu na zagospodarowanie czterech kolejnych miejsc na pierwszym multipleksie cyfrowym zapowiadanym przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

– Według informacji medialnych trwają rozmowy, aby w kolejnym konkursie na miejsce na cyfrowym multipleksie zamiast Telewizji Trwam miejsce otrzymała inna stacja o charakterze społeczno-religijnym. Stacji tej jeszcze nie ma, a jej powstanie jest dopiero planowane.  Jednocześnie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała, iż podmiot ubiegający się w kolejnym konkursie na nadawanie cyfrowe naziemne nie musi nadawać swojego programu, co więcej – nie musi posiadać jakiegokolwiek dorobku i zaplecza medialnego – czytamy we wniosku posłów PiS skierowanym do Komisji Administracji i Cyfryzacji.

Ponadto posłowie PiS zwrócili się z prośbą o przybycie na posiedzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji-  Michała Boniego oraz Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji – Jana Dworaka.

 

***

 

Treść wniosku skierowanego do Komisji Administracji i Cyfryzacji

 

Warszawa, dnia 27 grudnia 2012 r.

Grupa posłów
popierających wniosek o zwołanie
posiedzenia komisji

Sz. P. Julia Pitera
Przewodnicząca Komisji Administracji i Cyfryzacji        

Na podstawie art. 152 ust. 2 Regulaminu Sejmu RP zwracamy się z uprzejmą prośbą o zwołanie w najbliższym możliwym terminie posiedzenia Komisji Administracji i Cyfryzacji.

Posiedzenie Komisji poświęcone będzie sprawie konkursu na zagospodarowanie czterech kolejnych miejsc na pierwszym multipleksie cyfrowym zapowiadanym przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT).

Według informacji medialnych trwają rozmowy, aby w kolejnym konkursie na miejsce na cyfrowym multipleksie zamiast Telewizji Trwam miejsce to otrzymała inna stacja o charakterze społeczno-religijnym. Stacji tej jeszcze nie ma, a jej powstanie jest dopiero planowane.  Jednocześnie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała, iż podmiot ubiegający się w kolejnym konkursie na nadawanie cyfrowe naziemne nie musi nadawać swojego programu, co więcej – nie musi posiadać jakiegokolwiek dorobku i zaplecza medialnego.

Społeczne konsultacje, wynik akcji zbierania podpisów oraz wielotysięczne marsze w setkach polskich miast i poza granicami, w których to miliony Polaków domagało się przyznania miejsca na multipleksie Telewizji Trwam nie mają dla rządzących żadnego znaczenia. Spełniająca wymogi, ale niepoprawna politycznie stacja może nie otrzymać miejsca na multipleksie, a będzie ono być może przyznane stacji, która jeszcze nie istnieje, nie posiada żadnego zasobu technicznego, organizacyjnego i finansowego.

W związku z powyższym na posiedzenie komisji w celu uzyskania odpowiedzi na pytania zadane w związku z opisanymi powyżej informacjami pragniemy zaprosić Ministra Administracji i Cyfryzacji Pana Michała Boniego oraz Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Pana Jana Dworaka.

RIRM

drukuj