PiS przedstawiło główne hasła „Polskiego Nowego Ładu”

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało 10 głównych hasłem tzw. Nowego Ładu. To program partii, który zostanie przedstawiony w przyszłą sobotę.

Nowy Ład – to program PiS na czas po pandemii koronawirusa. Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia – to 10 głównych haseł Nowego Ładu.

– Wszystkie istotne elementy życia społecznego będą poruszone w tym dokumencie – podkreślił poseł PiS, Radosław Fogiel.

Partia zaprezentowała dziś specjalny spot zapowiadający nowy program. Wystąpili w nim premier Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński.

– Przez ostatnie lata udowodniliśmy, że mamy dobry plan dla Polski. Potrafimy go skutecznie realizować. Dotrzymujemy słowa – mówił w spocie Jarosław Kaczyński.

– W trakcie zmagania z pandemią musieliśmy ten plan zmienić, gdyż najważniejsza jest walka o życie i zdrowie Polaków Uratowaliśmy ponad 5 milionów miejsc pracy Polaków, przeznaczając około 200 miliardów złotych dla polskich firm – wskazał Mateusz Morawiecki.

– Myślimy już o przyszłości, dlatego przygotowaliśmy kompleksowy program, który pozwoli Polsce rozwijać się jeszcze szybciej, a Polakom zapewni dobrze płatne miejsca pracy – dodał prezes PiS.

– Czas na polski Nowy Ład, wielki program rozwoju Polski. Nasz plan powrotu do normalności i nasza nadzieja na bezpieczną przyszłość – podsumował premier.

Nowy Ład zostanie zaprezentowany już w przyszłą sobotę 20 marca.

– Treść tego programu przestanie być tajemnicą – oznajmiła Natalia Nitek-Płażyńska z PiS-u.

– Przedstawiamy Polakom rozwiązania, które pozwolą naszej ojczyźnie rozwijać się jeszcze szybciej – dodał Jakub Banaszek z PiS-u.

Według zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego w ramach programu rząd zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych.

TV Trwam News

drukuj