PiS apeluje do PO o prowadzenie merytorycznej kampanii

Politycy Prawa i Sprawiedliwości apelują do Platformy Obywatelskiej o prowadzenie merytorycznej kampanii. Po raz kolejny pytają też o program wybroczy tej partii. Na wcześniejsze pytania dotyczące „500 plus”, „300 plus” oraz wieku emerytalnego nie padły odpowiedzi – powiedział szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba.

Europoseł podkreślił, że PO i każda poważna partia powinna mieć program, propozycje, które będą służyć Polakom. Tymczasem słyszymy tylko krytykę PiS-u. Szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba podkreślił, że ta kampania musi odbywać się na argumenty i liczby. W tym kontekście przypomniał, że PiS zwiększyło wpływy z VAT o 23 proc. a za rządów PO trwało święto mafii VAT-owskich.

– W dniu wyborów każdy Polak, każda Polka będzie musiał, musiała sobie odpowiedzieć na bardzo konkretne pytanie: Czy głosuje na partię wiarygodną, skuteczną, jak państwo widzicie, zdeterminowaną, partię, która chce służyć Polsce i Polakom. Na PiS, który pokazał, że umie, potrafi i wie, jak działać na rzecz naszych rodaków. Czy na partię, za której rządów trwał wielki bal różnego rodzaju firm doprowadzających do tego, że pieniądze z VAT lądowały wszędzie, ale nie w polskich budżecie – zaznaczył Tomasz Poręba.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Druga tura 4 listopada.

Dziś PiS przedstawiło spot wybroczy.

RIRM

drukuj