Letnia ofensywa PiS

PiS szykuje się albo do konwencji, albo drugiego posiedzenia kongresu partii – mówił w Programie 3 Polskiego Radia, sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Sobolewski.

W partii rządzącej trwają prace nad nowymi założeniami programowymi. Niedługo Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości ma podjąć decyzję co do formuły zmian. W Programie 3 Polskiego Radia sekretarz generalny PiS, Krzysztof Sobolewski, przekazał, jakie są najbliższe plany dotyczące kampanii wyborczej. Potwierdził, że na początek przygotowywane są kampania albo kongres. Następnie ma się rozpocząć ofensywa wyborcza w terenie.

To będzie początkowało duży objazd kraju i powrót do tego, co przyniosło Prawu i Sprawiedliwości kolejne zwycięstwa wyborcze, czyli spotkań w powiatach, gminach, spotkań z ludźmi, rozmowy z Polakami. W tej chwili oczywiście trwają prace nad tym, aby przygotować nowe założenia programowe w związku ze zmianą sytuacji gospodarczej i geopolitycznej – mówił Krzysztof Sobolewski – sekretarz generalny PiS.

Krzysztof Sobolewski dodał, że Komitet Polityczny PiS zdecyduje ponadto o strukturze wewnętrznej ugrupowania. Obecnie odpowiada ona okręgom wyborczym do Sejmu. Założenie jest takie, by po zmianie odpowiadała okręgom senackim, czyli by było ich 100. Wg medialnych doniesień po reformie szefowie okręgów mieliby zakaz łączenia funkcji partyjnych z ministerialnymi.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl