Ratownicy medyczni negocjują z ministrem zdrowia  

Trwa spotkanie przedstawicieli komitetu protestacyjnego ratowników medycznych z ministrem zdrowia. To kontynuacja rozmów sprzed tygodnia, kiedy to ratownicy przedstawili swoje postulaty. Dziś minister Łukasz Szumowski ma przedstawić stanowisko po konsultacjach z Ministerstwem Finansów.

Główne postulaty ratowników to  m.in. wprowadzenie dodatku w wysokości 1600 zł miesięcznie dla wszystkich ratowników oraz płatny urlop szkoleniowy w wymiarze sześciu dni w ciągu roku.

Jak mówi Roman Badach-Rogowski, przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego w przypadku fiaska ratownicy nie wykluczają ogólnokrajowego protestu.

– Liczymy na to, że w końcu swój cel osiągniemy, ponieważ jeśli rozmowy nie przynoszą rezultatu to – jak wiadomo – 3 sierpnia odwiesiliśmy nasz protest, który był zawieszony 18 lipca ubiegłego roku. A ze względu na to, że obietnice nie zostały spełnione, to został odwieszony, z tym że nauczeni doświadczeniem wiemy, że oflagowanie, marsze, koszulki nie przynoszą rezultatu. Po prostu stanie się to, co było przerabiane na przykładzie pielęgniarek i rezydentów, czyli ratowników medycznych po prostu zabraknie w pracy – powiedział Roman Badach-Rogowski.

RIRM

drukuj