Wandale zdewastowali biuro poselskie PiS w Węgorzewie

Policja szuka wandali, którzy namalowali wulgarny napis na biurze poselsko-senatorskim Prawa i Sprawiedliwości w Węgorzewie. Postępowanie prowadzone jest w sprawie zniszczenia mienia – podała rzecznik węgorzewskiej policji Grażyna Magiera.

Do kolejnego zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek. Sprawcy namalowali farbą na roletach drzwi wejściowych wulgarne słowo.

Biuro należy do posła Jerzego Małeckiego i senator Małgorzaty Kopiczko. Parlamentarzysta ma jeszcze jedną siedzibę w Piszu. Jak sam przyznał w głównym biurze nie dochodziło do takich aktów wandalizmu.

– Węgorzewo jest o wiele mniejszym miastem i – muszę stwierdzić to z przykrością – że do takich aktów wandalizmu czy do prób zniszczenia mienia publicznego, bo wiadomo, że za biuro poselskie płacą podatnicy, często dochodzi. Zastanawiałem się, dlaczego akurat tam są te akty wandalizmu; tu ludzie mieszkają i tam ludzie mieszkają – tam jest środowisko związane z KOD-em, które eskaluje takie zjawiska – mówił poseł.

Poprzedni podobny incydent przed węgorzewskim biurem PiS został zgłoszony policji w maju. Wówczas wandale napisali farbą na rolecie drzwi „rząd na bruk”.

Biuro poselsko-senatorskie Jerzego Małeckiego i Małgorzaty Kopiczko było również wielokrotnie oklejane plakatami. Pierwsza z takich akcji miała miejsce przed rokiem. Sprawcy na roletach i barierkach przy biurze umieścili wtedy naklejki i plakaty z napisami m.in. „Idziemy po Prawo i Sprawiedliwość”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl