PiS chce powołania komisji śledczej ws. majątku Kwaśniewskich

PiS chce powołania komisji śledczej ws. majątku Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich. Wniosek ma zostać złożony na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

To reakcja na wynik wczorajszego głosowania, w którym zabrakło większości do tego, by Sejm mógł uchylić immunitet byłemu szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu. Wnioskowała o to Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga, która chciała postawić mu zarzut przekroczenia uprawnień podczas czynności operacyjnych Biura w czasach, kiedy nim kierował.

Politycy PiS-u wskazują, że komisja śledcza powinna zbadać wszystkie wątpliwości związane z majątkiem Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich i źródłem jego pochodzenia, o których mówił w Sejmie Kamiński.

Były wiceszef CBA Maciej Wąsik mówi, że sprawdzenia wymaga również postępowanie prokuratury w tej sprawie.

Jakim cudem prokuratura umorzyła sprawę Kwaśniewskich i jakim cudem prokuratura próbowała postawić zarzuty Mariuszowi Kamińskiemu? Jakie siły tu działały? Jakie były naciski, jak to wszystko się układało? Wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu jest niezwykle słaby. Komisja śledcza również tym powinna się zająć. Mam nadzieję, że uda się to zrobić jeszcze w tej kadencji Sejmu, a jeśli nie, to jestem przekonany, że przyszła kadencja to jest czas na komisje śledczą – zwrócił uwagę Maciej Wąsik.

„Nie” powołaniu komisji śledczej nie mówi poseł PO Grzegorz Schetyna. W jednej ze stacji radiowych powiedział też, że akta z wczorajszego, tajnego posiedzenia Sejmu powinny być odtajnione. Jednocześnie polityk zaznaczył, że z głosowania powinny zostać wyciągnięte wnioski. Te już wyciągnął SLD. Sześcioro posłów tej partii, którzy wstrzymali się podczas głosowania zostało ukaranych naganą.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl