Posiedzenie Rady Programowej PiS

W Warszawie odbywa się posiedzenie Rady Programowej Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie poświęcone jest m.in. pozycji międzynarodowej Polski oraz prowadzonej przez nasz kraj polityki rozwojowej.

W posiedzeniu udział biorą prezes Prawa i Sprawiedliwości  Jarosław Kaczyński oraz kandydaci tej partii do Parlamentu Europejskiego – profesorowie: Andrzej Zybertowicz oraz Zdzisław Krasnodębski.

To posiedzenie, jak akcentuje prof. Andrzej Zybertowicz, jest unikalne w polskiej polityce – po raz pierwszy partia polityczna zaprosiła grono bezpartyjnych ekspertów, żeby dokonali analizy, uzupełnień i korekt do programu przebudowy Polski.

Dzisiejsze posiedzenie będzie skoncentrowane na dwóch najważniejszych kwestiach: na rozważeniu tego, czy jest możliwe, że w ciągu jednego pokolenia doścignie się rozwojowo najbardziej zaawansowane kraje Unii Europejskiej oraz czy jest to możliwe bez przebudowy polskiego wizerunku, bez budowania jasnej marki Polski, jako kraju, który jest żywotny, ambitny i potrafi w sposób przemyślany być obecny na arenie międzynarodowej – zapowiada prof. Andrzej Zybertowicz.

Rada Programowa PiS została powołana w lutym br. Jej pracami kieruje prof. Piotr Gliński.

RIRM

drukuj