Pikieta w obronie Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Sosnowcu

O godz. 13.00 przed Śląskim Urzędem Wojewódzkim w Katowicach odbędzie się pikieta w obronie Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Sosnowcu. Organizatorem protestu jest Rada Rodziców, wspierana przez oświatową Solidarność z Sosnowca oraz organizacje społeczne, działające na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

Nasz udział w pikiecie wynika nie tylko z moralnego zobowiązania wobec rodziców i ich niepełnosprawnych dzieci. Będziemy też protestować w  obronie miejsc pracy w sosnowieckiej oświacie, bo w przeznaczonej do  likwidacji placówce wypowiedzenia otrzymało już 36 pracowników – mówi  Małgorzata Pochopień, przewodnicząca oświatowej Solidarności w Sosnowcu.

Podczas pikiety związkowcy z Solidarności przekażą wojewodzie śląskiemu  własną petycję, w której apelują o odstąpienie od zamiaru likwidacji  szkoły. Liczą, że wojewoda dokładnie przeanalizuje  przyjęte w marcu  przez radnych Sosnowca uchwały o likwidacji szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Specjalnych nr 1.

Przede wszystkim liczymy na to, że skorzysta z przysługującego mu  prawa zaskarżenia uchwał do sądu, bo przy ich podejmowaniu złamane  zostały przepisy prawa oświatowego m.in. nie wszyscy rodzice zostali  powiadomieni o zamiarze likwidacji placówki. W maju Solidarność   wystosowała wezwanie do Rady Miasta o uchylenie uchwał likwidacyjnych, ale na nasz wniosek do tej pory nie ma odpowiedzi – podkreśla  przewodnicząca.

Małgorzata Pochopień dodaje, że przy podejmowaniu uchwał podstawowym argumentem  władz miasta były wysokie koszty finansowania placówki. – Teraz wysokie  koszty ponosić będą rodzice i dzieci, bo zespół szkół specjalnych nr 2, w której mają kontynuować naukę, zlokalizowana jest na obrzeżach Sosnowca. Ta placówka ma już komplet własnych uczniów, ale władze miasta  utrzymują, że nie będzie problemu z zapewnieniem wszystkim niepełnosprawnym dzieciom godnych warunków nauczania – mówi przewodnicząca.

W pikiecie w obronie Zespołu Szkół Specjalnych w Sosnowcu swój udział  zapowiedzieli też zagłębiowscy parlamentarzyści.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl