fot. Małgorzata Pabis

Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych

W sobotę – 5 czerwca – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowskich Łagiewnikach odbyła się IV Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr. hab. Lucjan Szczepaniak SCJ, kapelan Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Patronat nad pielgrzymką objął ks. abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski. 

Zebranych w świątyni powitał ks. Zbigniew Bielas. Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przypomniał, że 17 sierpnia 2002 roku Ojciec Święty Jan Paweł II mówił na tym miejscu: „Przychodzimy dziś tutaj, do łagiewnickiego Sanktuarium, aby na nowo odkrywać w Chrystusie oblicze Ojca, który jest <<Ojcem miłosierdzia oraz Bogiem wszelkiej pociechy>>. Pragniemy oczyma duszy wpatrywać się w oczy Miłosiernego Jezusa, aby w głębi Jego spojrzenia znaleźć odbicie własnego życia oraz światło łaski, którą już wielekroć otrzymaliśmy i którą Bóg zachowuje dla nas na każdy dzień i na dzień ostateczny”.

fot. Małgorzata Pabis

Dziś w akcie zawierzenia zmarłego dziecka Bożemu Miłosierdziu wypowiecie słowa: „Jezu Miłosierny, z ufnością prosimy: ulecz nasze zranienia, ratuj od rozpaczy, uwolnij od bólu i cierpienia, usuń lęki z naszego serca i obdarz nas Twoim pokojem”. I tego życzę wszystkim Wam – powiedział ks. Zbigniew Bielas.

Każdy chrześcijanin zanim wejdzie do nieba doświadczy tajemnicy życia Jezusa i Jego Matki Najświętszej, a więc także tajemnicy męki i zmartwychwstania. Dlatego jako pielgrzymi przybyliśmy do stóp miłosierdzia Bożego, aby podziękować za dar życia dzieci, które dotknąwszy krzyża Chrystusa cieszą się już radością przebywania z Nim w niebie. Wszystkie dzieci. Na jakimkolwiek etapie ich życia – wskazał  w homilii ks. Lucjan Szczepaniak.

Kapelan Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie przypominał, że Bóg jest źródłem życia, dlatego każdy człowiek obdarzony jest nieśmiertelną duszą i ciałem.

fot. Małgorzata Pabis

Zatem w chwili odejścia z tej ziemi dusza twojego dziecka złączyła się z Bogiem. Jest z Nim już w niebie. Być z Bogiem oznacza największe szczęście i spełnienie wszystkich marzeń, a przede wszystkim tych, które niedostępne są tu na ziemi. Dziecko w niebie nie zapomina o miłości swoich rodziców, ale jest jej świadkiem przed obliczem Bożym. Miłość jest bowiem największą wartością, która otwiera przed człowiekiem Boże serce. Przenika ona do nieba i trwa na wieki – podkreślił kaznodzieja.

W procesji z darami do ołtarza zostały przyniesione karty, na których rodzice wpisali imię zmarłego dziecka.

Po Mszy św. pielgrzymi adorowali Najświętszy Sakrament i odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz wypowiedzieli Akt zawierzenia zmarłych dzieci Bożemu Miłosierdziu.

Małgorzata Pabis/radiomaryja.pl

drukuj