fot. PAP/EPA

[TYLKO U NAS] Dr K. Kawęcki: Pomysł powrotu Donalda Tuska do polityki krajowej potwierdza, że partia jest w naprawdę poważnym kryzysie

Sam pomysł powrotu Donalda Tuska do polityki krajowej, który lansują politycy Platformy Obywatelskiej, potwierdza, że partia jest w naprawdę poważnym kryzysie, a ratunek widzi tylko w personalnym rozwiązaniu. Jeśli Donald Tusk zdecyduje się na powrót do krajowej polityki, to nie sądzę, żeby to miało miejsce w wymiarze bezpośrednim, czyli jako lider masy upadłościowej, a więc jako przewodniczący PO, ale raczej jako mentor integrujący różne środowiska – mówił dr Krzysztof Kawęcki, politolog, w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.

Dr Krzysztof Kawęcki odniósł się do perturbacji wokół budowy gazociągu Baltic Pipe. Na dalszą budowę nie zgodziła się duńska Komisja Odwoławcza ds. Żywności i Środowiska [czytaj więcej].

– Myślę, że ta decyzja ma swoje uwarunkowania polityczne, które są dużo głębsze od tego, jak uzasadnia to duńska instytucja. Oni mówią, że cofnięto zgodę na dalszą budowę Baltic Pipe z powodu ochrony środowiska (…). Myślę, iż to nie jest prawdziwe uzasadnienie, bo gdy spojrzymy na sekwencję wydarzeń, to przedstawia się ona w ten sposób, że niedawno nowy prezydent USA, Joe Biden, zapowiedział zniesienie sankcji dla firm uczestniczących w projekcie Nord Stream 2. Potem prezydent Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin, z wielką satysfakcją, dumą i radością ogłosił zakończenie budowy pierwszej nitki Nord Stream 2. Teraz mamy decyzję instytucji duńskiej – wskazał gość TV Trwam.

Politolog skomentował pomysł powrotu Donalda Tuska do polityki krajowej.

– Sam pomysł powrotu Donalda Tuska do polityki krajowej, który lansują politycy Platformy Obywatelskiej, potwierdza, że partia jest w naprawdę poważnym kryzysie, a ratunek widzi tylko w personalnym rozwiązaniu. Jeśli Donald Tusk zdecyduje się na powrót do krajowej polityki, to nie sądzę, żeby to miało miejsce w wymiarze bezpośrednim, czyli jako lider masy upadłościowej, a więc jako przewodniczący PO, ale raczej jako mentor integrujący różne środowiska – podkreślił gość „Polskiego punktu widzenia”.

Pojawiły się pogłoski, że Donald  Tusk mógłby kandydować na urząd senatora, zastępując Tomasza Grodzkiego jako marszałka Senatu, stając się w ten sposób liderem opozycji.

– Jest to scenariusz raczej mało prawdopodobny. Donald Tusk sam zaprzeczył, a w tym wypadku chyba można mu wierzyć. To karkołomna decyzja i nie wiem, na ile jest ona poważna. Jeżeli taki pomysł zrodzi się w głowach niektórych polityków Platformy Obywatelskiej, to pokaże to, jak bardzo są oni zdeterminowani, żeby Donald Tusk powrócił do krajowej polityki (…). Myślę, iż Donald Tusk jest osobą o bardzo zachowawczym sposobie postępowania i raczej nie będzie skłonny do ryzykowania – stwierdził dr Krzysztof Kawęcki.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl