fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Męski różaniec na ulicach polskich miast

Ulicami polskich miast przechodzi dziś Męski Różaniec. To modlitewna inicjatywa, która jest odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do odprawiania pierwszych sobót miesiąca. 

Męski Różaniec przeszedł już ulicami m.in. Świnoujścia, Szczecina czy Gdańska.

Męski Różaniec to inicjatywa tworzona przez mężczyzn w całej Polsce oraz na świecie m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, na Ukrainie i Litwie. Jej członkowie spotykają się regularnie na modlitwie różańcowej oraz organizują różne inicjatywy.

„Jesteśmy mężczyznami, którzy pragną wypełnienia woli Maryi – naszej Matki i Królowej. Pragniemy czynić dokładnie to, o co nas wszystkich prosiła i nieustannie prosi” – czytamy na oficjalnej stronie inicjatywy.

Uczestnicy Męskiego Różańca zapraszają wszystkich mężczyzn do włączenia się w modlitwę różańcową. Informacje o miejscu i godzinie spotkań są dostępne na [mapie Męskiego Różańca].

„Zapraszamy do włączenia się w to piękne dzieło na chwałę Matki Bożej. Sposobów jest wiele: osobiste uczestnictwo w Nabożeństwie Różańcowym, pomoc w organizacji lub oprawie Nabożeństwa, propagowanie wśród znajomych, w mediach społecznościowych itp., modlitwa w intencji Męskiego Różańca, zorganizowanie Nabożeństwa w swoim mieście, nawiązanie bezpośredniego kontaktu, by wesprzeć dzieło finansowo” – zachęcają członkowie Męskiego Różańca.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl