fot. PAP

Pielgrzymka mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej

Dziś w corocznej pielgrzymce do Matki Bożej Piekarskiej przybędą Młodzieńcy i Mężczyźni. Hasło tegorocznego spotkania brzmi: „Rodzina Miłością Wielka”.

W uroczystej procesji o godz. 9.30 z Cudownym Wizerunkiem wyruszą ks. biskupi i wierni. Następnie o 10.30 rozpocznie się Msza św., której przewodniczył będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz. Homilię wygłosi ks. kard. Zenon Grocholewski, prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego.

Po Eucharystii rozpocznie się godzina młodzieżowa, po niej Nieszpory Piekarskie.

Ks. prałat Władysław Nieszporek, kustosz sanktuarium, mówi że już 57 lat mężczyźni gromadzą się przy Matce Bożej Piekarskiej, by dziękować za miniony rok i prosić o potrzebne łaski.

– Od lat gromadzą się tu mężczyźni, ok. 100 tys. osób przychodzi corocznie na pielgrzymkę. Karol Wojtyła, jako kardynał ,metropolita krakowski, także tutaj przybywał. Potem jako Papież miał z nami kontakt; co roku na piekarskie wzgórze posyłał specjalne odezwy i telegramy. W tym roku będzie to pielgrzymka wdzięczności za dar kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Stąd jest to pielgrzymka radości, nowej nadziei – powiedział ks. prałat Władysław Nieszporek.

Od rana na kalwaryjskim wzgórzu mężczyźni śpiewają wspólnie Godzinki do NMP oraz odmawiają różaniec.

RIRM 

drukuj