Trwa Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze trwa 36. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości. Hasłem przewodnim spotkania są słowa „Wolni w Chrystusie”. Uczestnicy pielgrzymki modlą się o wolność od nałogów, przemianę i uzdrowienie rodzin oraz wszystkich uzależnionych.

Podczas dzisiejszej homilii przewodniczący działającego przy KEP Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości ks. bp Tadeusz Bronakowski podkreślił, że obowiązek troski o trzeźwość spoczywa na każdym i każdy ma w tym do odegrania swoją rolę.

– Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za trzeźwość. „Wszyscy”, czyli: rodziny, Kościół, państwo i samorząd. Każdy ma swoje role do wypełnienia, każdy ma swoje indywidualne zadania, którym musi sprostać. Musimy zatroszczyć się zwłaszcza o polską młodzież – mówił ks. bp Tadeusz Bronakowski.

W pierwszym dniu pielgrzymki, nazwanym przez jej organizatorów „Dniem przemiany serc”, oprócz wspólnej modlitwy, świadectw, występów zespołów muzyczno-wokalnych i Eucharystii, zaplanowano m.in. konferencję ks. dr. Marka Dziewieckiego pt. „Jak kochać osoby uzależnione, by odzyskały wolność?”.

– To pielgrzymka dla ludzi, którzy chcą wygrać życie, którzy chcą kochać i być kochanymi, którzy chcą pomagać tym, którzy może na razie nie umieją, bo wpadli w uzależnienia. Nie ma sytuacji bez wyjścia. Zawsze możemy coraz mądrzej kochać i być coraz bardziej kochanymi. Bóg pomaga. Jego matka Maryja pomoże, ale dajmy szansę Bogu, Maryi i sobie – wskazał ks. dr Dziewiecki.

O godz. 22.00 rozpocznie się całonocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w Bazylice Jasnogórskiej. Z kolei jutro, w drugim i zarazem ostatnim dniu pielgrzymki, o godz. 11.00 sprawowana będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem metropolity gnieźnieńskiego, prymasa Polski ks. abp. Wojciecha Polaka. Podczas Eucharystii wręczone zostaną listy z przesłaniem kongresowym i medale pamiątkowe Diecezjalnym Duszpasterzom Trzeźwości, Zakonnym Referentom Trzeźwości. Do udziału w wydarzeniu zachęca ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący działającego przy KEP Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości.

– Najserdeczniej zapraszam wszystkich na narodową pielgrzymkę, w czasie której będziemy się modlić w intencji wolnego narodu, wolnych i szczęśliwych rodzin, wolnych rodaków w kraju i poza jego granicami. U Tronu Pani Jasnogórskiej będziemy prosić Boga o uzdrowienie rodzin z uzależnień. Pamiętajmy, że wolność to dar, o który trzeba się stale troszczyć – mówi ks. bp Bronakowski.

Pielgrzymska stanowi modlitewną część Narodowego Kongresu Trzeźwości. Studyjna jego część będzie miała miejsce w dniach 21-23 września br. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zwieńczeniem Narodowego Kongresu Trzeźwości będą uroczyste liturgie w polskich kościołach, które zaplanowano na 24 września.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl