XXII piesza Gdyńska Pielgrzymka Ludzi Pracy

Sprzed pomnika Ofiar Grudnia ’70 w Gdyni wyruszyła dziś XXII piesza Gdyńska Pielgrzymka Ludzi Pracy. O godz. 12.15 zostanie odprawiona Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski i św. Jerzego w Gdyni Babich Dołach.

Aleksander Kozicki, przewodniczący gdyńskiego oddziału „Solidarności” powiedział, że pielgrzymka idzie w intencji wszystkich pracujących, ale także tych, którzy poszukują pracy lub ją utracili.

– Pielgrzymka ma charakter lokalny i w dużej mierze środowiskowy. Opiera się o osoby związane na przestrzeni ostatnich 35 lat z „Solidarnością” i z Duszpasterstwem Ludzi Pracy. My jako pielgrzymi z intencjami środowisk pracowniczych – czyli osób, które pracują, bądź też utraciły pracę, bo trzeba pamiętać, że Gdynia została dotknięta kataklizmem upadku Stoczni Gdynia przed sześcioma laty – ale też z intencjami osobistymi, wędrujemy sobie ulicami naszego miasta – wyjaśnił Aleksander Kozicki.    

W tym roku pielgrzymom towarzyszyć będą relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Inicjatywa Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki Ludzi Pracy powstała w latach 90. w trakcie powrotu z Pielgrzymki Ludzi Pracy z Częstochowy, którą tworzył i animował bł. ks. Jerzy Popiełuszko.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl