PGZ: 148 tys. nowych mundurów dla wojska dostarczy Maskpol

Spółka Maskpol z Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) dostarczy 148 tys. mundurów dla wojska – poinformowała we wtorek w komunikacie PGZ. Wartość kontraktu wynosi ok. 80 mln zł.

Jak podano we wtorkowym komunikacie, Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego Maskpol S.A. dostarczy Siłom Zbrojnym RP 148 tys. nowych mundurów o wartości blisko 80 mln zł.

W komunikacie poinformowano, że zamówienie zleciła 3. Regionalna Baza Logistyczna w Krakowie.

„Zlecenie zakłada dostarczanie 148 tys. kompletów umundurowania, z czego 97,5 tys. kompletów w wariancie polowym oraz 50,5 tys. w wariancie letnim. Zamówienie opiewa na kwotę blisko 80 mln zł i zostanie zrealizowane w latach 2018-2019” – podano.

PGZ podkreśliła również, mundury zostaną uszyte w Polsce i w całości będą wykonane z materiałów krajowych najwyższej jakości. Dodano też, że Maskpol współpracuje w procesie produkcyjnym z krajowymi podwykonawcami, w tym z zakładami pracy chronionej.

„Rozbudujemy nasz potencjał produkcyjny w celu sprostania wymaganiom Sił Zbrojnych RP. Dążymy do tego, by krajowe przedsiębiorstwa były w stanie w stu procentach zaspokoić zapotrzebowanie MON i MSWiA na umundurowanie oraz oporządzenie” – powiedział, cytowany w komunikacie, prezes PSO Maskpol S.A. Jakub Banaś.

PSO Maskpol S.A. jest wiodącym i nowoczesnym polskim zakładem produkującym umundurowanie, w tym m.in. chełmy i kamizelki kuloodporne, maski przeciwgazowe, sprzęt odkażający, a także tarcze, pałki i ubiory przeciwuderzeniowe. Głównymi odbiorcami produktów Maskpolu są wojsko, policja i straż graniczna.

Polska Grupa Zbrojeniowa to lider polskiego przemysłu i jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 60 spółek z branży obronnej, stoczniowej i nowych technologii, zatrudnia ok. 17,5 tys. osób. Roczne przychody Grupy sięgają 5 mld zł – czytamy na stronie internetowej Grupy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl