W Drawsku Pomorskim ruszają ćwiczenia wojskowe Bizon-17

Na poligonie w Drawsku Pomorskim ruszają międzynarodowe ćwiczenia Bizon-17. Weźmie w nich udział ponad 4 tys. żołnierzy m.in. z Holandii, USA i Polski.

Organizatorem ćwiczeń jest Dowództwo Wojsk Lądowych Królestwa Niderlandów. Pierwszoplanowym ćwiczącym będą pododdziały holenderskiej 43 Brygady Zmechanizowanej.

Na drawskim poligonie pojawią się m.in.: czołgi Leopard i PT-91 Twardy, kołowe transportery opancerzone Boxer i Rosomak, pojazdy rozpoznawcze, a także śmigłowce Mi-24 oraz samoloty Su-22 i F-16.

Z zagranicznymi żołnierzami będzie szkoliło się ponad 500 polskich żołnierzy – zaznacza mjr. Michał Romańczuk z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

– W ćwiczeniu weźmie udział ponad pięciuset polskich żołnierzy. Trzonem polskich pododdziałów będą żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej. Oprócz nich pojawią się również m.in. żołnierze z 9. Brygady Kawalerii Pancernej, a także żołnierze i śmigłowce z 1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych. Organizatorem tego ćwiczenia są Holendrzy. Oprócz nich wezmą w nim udział także Niemcy, Kanadyjczycy, Estończycy, żołnierze z USA i Polski, a także Belgowie. Dzisiaj rozpoczynamy to ćwiczenie, ale największa dynamika pojawi się po 22 stycznia – podkreśla Michał Romańczuk.

Ćwiczenia Bizon-17 zakończą się w drugiej połowie lutego br.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl