fot. twitter.com/mblaszczak

Szef MON: Wojsko Polskie pomaga w 339 szpitalach na terenie całej Polski

Wojsko Polskie pomaga już w 339 szpitalach na terenie całej Polski, działają 202 zespoły wymazowe i 220 punktów, w których pobierane są próbki do badań na obecność koronawirusa, żołnierze pomagają także w kilkudziesięciu DPS – poinformował szef MON Mariusz Błaszczak na Twitterze.

Z kolei Wojska Obrony Terytorialnej poinformowały, że prowadzą 220 przyszpitalnych punktów wymazowych oraz wspierają 78 stacji sanitarno-epidemiologicznych.

Zgodnie z czwartkową decyzją szefa MON, docelowo w walkę z epidemią koronawirusa będzie zaangażowanych nie mniej niż 20 tys. żołnierzy zarówno obrony terytorialnej, jak i operacyjnych. Ich głównym zadaniem będzie odciążenie cywilnego systemu ochrony zdrowia.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl