fot. twitter.com/MON_GOV_PL

Szef MON złożył kwiaty pod tablicami upamiętniającymi ofiary katastrofy smoleńskiej

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak złożył kwiaty pod tablicami upamiętniającymi ofiary katastrofy smoleńskiej przy ul. Klonowej w Warszawie, na terenie siedziby MON.

Dziś rano szef resortu obrony złożył kwiaty i zapalił znicze przy tablicach upamiętniających ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, które znajdują się na terenie pałacyku MON przy ul. Klonowej w Warszawie. Mariusz Błaszczak złożył także wieniec w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego.

Na tablicy, która jest umieszczona na zewnątrz, znajduje się 30 nazwisk ofiar katastrofy związanych z wojskiem, między innymi pary prezydenckiej, prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, byłych ministrów obrony: Aleksandra Szczygły i Jerzego Szmajdzińskiego, ówczesnego wiceszefa MON Stanisława Jerzego Komorowskiego, najwyższych dowódców wojskowych, parlamentarzystów zajmujących się sprawami obronności, duszpasterzy wojskowych, kombatantów i członkowie załogi Tu-154M.

Minister Mariusz Błaszczak złożył też wieniec i zapalił znicz przy tablicy upamiętniającej wszystkie ofiary tragedii z 10 kwietnia 2010 r., która znajduje się wewnątrz budynku.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria. Wśród ofiar byli też najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja udawała się na uroczystości rocznicowe do Katynia.

PAP/RIRM

drukuj