fot. PAP/Artur Reszko

Szef MON: Produkty polskiej zbrojeniówki są zawsze pierwszym wyborem dla Wojska Polskiego

Politycy Platformy Obywatelskiej przez lata kłamali, że polski przemysł zbrojeniowy jest w zapaści; tymczasem szacunkowe przychody Polskiej Grupy Zbrojeniowej w 2023 roku są niemal 3-krotnie wyższe niż w 2015 roku; produkty polskiej zbrojeniówki są zawsze pierwszym wyborem dla Wojska Polskiego – podkreślił szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak.

„Politycy PO przez lata kłamali, że polski przemysł zbrojeniowy jest w zapaści. Tymczasem szacunkowe przychody PGZ w 2023 roku są niemal 3-krotnie wyższe niż w 2015 roku” – napisał szef MON w mediach społecznościowych.

Mariusz Błaszczak zaznaczył, że produkty polskiej zbrojeniówki są zawsze pierwszym wyborem dla Wojska Polskiego, a „bardzo dobra kondycja finansowa PGZ to potwierdza”.

„Po uzbrojenie zagraniczne sięgamy wtedy, gdy nasz przemysł nie ma odpowiednich kompetencji lub wystarczających mocy produkcyjnych” –  dodał min. Mariusz Błaszczak.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl