Petycja do króla Belgów

Ponad 100 tysięcy podpisów zebrano pod petycją do króla Belgów Filipa. Apel dotyczy ustawy rozszerzającej prawo do eutanazji na nieuleczalnie chore dzieci. Podpisy zbiera Fundacja CitizenGO.

W ubiegły czwartek Parlament Belgii przyjął ustawę dopuszczającą zabijanie dzieci. Teraz dokument ma podpisać król, Filip. Bez jego podpisu nowe przepisy nie wejdą w życie. Autorzy petycji apelują do monarchy, aby posłuchał głosu sumienia i odmówił zgody na ustawę, której treść – jak napisali – stanowi najbardziej przerażające prawo o eutanazji na całym świecie.

Choć w teorii król zobowiązany jest do podpisania każdej ustawy przyjętej przez parlament, w historii Belgii bywały przypadki, że monarcha sprzeciwił się decyzji posłów. W 1990 roku król Baudouin – wujek Filipa – nie zgodził się na legalizację tzw. aborcji, czyli zabijania dzieci nienarodzonych.

Nowe prawo pozwala lekarzom odebrać życie osobom poniżej 18 roku życia, które są nieuleczalnie chore i cierpią z powodu silnego bólu, bez perspektyw na polepszenie stanu zdrowia. Taka decyzja musi być zatwierdzona przez rodziców i lekarza, a młody pacjent musi być świadomy sytuacji i rozumieć, co oznacza eutanazja.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl