fot. sxc.hu

Ruszyła akcja – Uratuj Świętego!

Inicjatywa jest odpowiedzią na potrzebę modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych zagrożonych aborcją.  Akcja zakończy się obchodami Dnia Świętości Życia.

 Hasłem tegorocznej edycji są słowa „Dobrze, że jesteś” które,  podkreślają różne wymiary piękna obecności drugiej osoby. Dodatkowo każdy dzień ma swój temat, który jest rozwinięciem tegorocznego hasła.

Aby włączyć się do inicjatywy wystarczy modlić się razem z uczestnikami dowolnie wybraną modlitwą – podkreśla  ks. Tomasz Trzaska, inicjator akcji.

– Mając świadomość, że nie możemy pójść do każdej kliniki, do każdego szpitala, do każdego domu gdzie się dokonuje aborcji i wyrwać narzędzi chirurgicznych (mówiąc językiem obrazowym) bierzemy do ręki różaniec, Pismo Święte, brewiarz. Możemy się pomodlić, możemy w intencji tych dzieci zrobić cokolwiek po to, żeby pokazać, że my  (ludzie wiary) mamy inne narzędzia niż słowo i siła fizyczna – powiedział ks. Tomasz Trzaska.

Na portalu www.uratujswietego.pl każdego dnia ukazywać się będą rozważania nawiązujące do tematu dnia. Będą one miały formę tekstową, a także dźwiękową.

RIRM 

drukuj