Pełna sala na projekcji „Anatomii Upadku” w PE

W Parlamencie Europejskim miała miejsce projekcja filmu „Anatomia Upadku” Anity Gargas. Wydarzenie to spotkało się z ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczyła wypełniona sala, jak również długa dyskusja między autorami filmu a uczestnikami projekcji.

„To kolejny etap walki europosłów Prawa i Sprawiedliwości o prawdę o Smoleńsku na arenie międzynarodowej. Były wysłuchania publiczne, wystawy, były i będą kolejne pokazy filmów dokumentalnych, wystąpienia i interpelacje w Parlamencie Europejskim” – powiedział współorganizator wydarzenia Ryszard Czarnecki.

Przed zbliżającą się trzecią rocznicą katastrofy smoleńskiej, rodziny ofiar wciąż pozostają z dużą ilością niewyjaśnionych pytań. Jak powiedział Martin Callanan, przewodniczący Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim „mam nadzieję, że będzie można dokładnie ustalić to, co wydarzyło się tego tragicznego dnia”.

Tuż po projekcji „Anatomii Upadku” przewodniczący delegacji PiS w Parlamencie Europejskim  Ryszard Legutko powiedział, że z każdym kolejnym organizowanym wydarzeniem dotyczącym katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem obserwujemy coraz większe zainteresowanie.

Wszystko to, co dzieje się wokół Smoleńska, te kłamstwa, unikanie odpowiedzialności to jest monstrualny skandal, który w żadnym cywilizowanym kraju nie powinien zaistnieć, i który w żadnym cywilizowanym kraju nigdy nie zaistniał – zaznaczył Ryszard Legutko.

Egzemplarze filmu w angielskiej wersji językowej trafią wkrótce do wszystkich posłów do Parlamentu Europejskiego, wszystkich Komisarzy, w tym do Przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Barroso, Przewodniczącego Rady Hermana van Rompuya oraz wszystkich ambasad w Brukseli.

Projekcja została organizowana przez Grupę Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, prof. Ryszarda Legutkę i Ryszarda Czarneckiego oraz Gazetę Polską. Film został wyprodukowany przez „Gazetę Polską” i wyreżyserowany przez Anitę Gargas. Przy tworzeniu filmu współpracowali: Rafał Dzięciołowski, Andrzej Hrechorowicz, Anna Sarzyńska i Konrad Falęcki. Producentem dokumentu jest Niezależne Wydawnictwo Polskie; wydawcą jest „Gazeta Polska”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl