fot. pixabay.com

PE przyjął unijną strategię na rzecz bioróżnorodności 2030. Przeszły niepokojące zapisy

W głosowaniu finalnym Parlament Europejski przyjął unijną strategię na rzecz bioróżnorodności 2030. Dokument prezentowany jest w Europie pod hasłem „Przywracanie przyrody do naszego życia”. Głosowało 691 europosłów: 515 na plus, 90 na minus, a 86 polityków wstrzymało się od głosu.

W przegłosowanym dokumencie – jak zauważa Parlament Europejski – lasy i cały łańcuch wartości związanych z leśnictwem mają fundamentalne znaczenie dla dalszego rozwoju biogospodarki w obiegu zamkniętym: zapewniają miejsca pracy, dobrobyt gospodarczy na obszarach miejskich i wiejskich, usługi związane z łagodzeniem zmian klimatu.

Przeszły jednak niepokojące zapisy. Europosłowie wezwali Komisję Europejską i państwa członkowskie, aby jak najszybciej zaprzestały wszelkich pośrednich i bezpośrednich dopłat do paliw kopalnych najpóźniej do 2025 r. To właśnie m.in. dlatego we frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów powstał sprzeciw wobec tej strategii.

W dokumencie nie dodano zapisu mówiącego o tym, że ludzie i przyroda stanowią nierozerwalną jedność i należy ich traktować jako sprzymierzeńców w ochronie fauny i flory w celu osiągnięcia koncepcji określonych w unijnej strategii na rzecz bioróżnorodności 2030.

Dawid Nahajowski/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl