PE: debata nad ubóstwem dzieci w krajach UE

Ponad jedna czwarta dzieci w Unii Europejskiej jest narażona na ubóstwo i wykluczenie społeczne. W Parlamencie Europejskim odbędzie się dziś debata nad raportem, który wzywa państwa do wzmocnienia wysiłków na rzecz walki z ubóstwem dzieci oraz społecznymi nierównościami.

Z danych Eurostatu wynika, że w ub.r. problem ten dotknął ok. 26 mln dzieci w UE. Najgorzej sytuacja wygląda w Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Dotyczy to ponad 40 proc. dzieci. Najniższy odsetek jest w Szwecji, Danii i Finlandii – poniżej 16 proc. W Polsce problem dotyczy 28 proc. dzieci.

Europoseł Zbigniew Kuźmiuk podkreśla, że zjawisko ubóstwa z roku na rok rośnie. Dodaje, że w Polsce dotyka to 1  mln dzieci. Silnym wsparciem rządu PiS-u dla rodzin będzie program 500 +.

– Mam nadzieję, że program 500 zł na dziecko zostanie tak sformułowany, żeby te pieniądze naprawdę trafiały bezpośrednio do dzieci. Oczywiście mamy rodziny dysfunkcyjne i też poważnie się obawiam, żeby te pieniądze nie zostały wydane w tych rodzinach na inne cele niż dzieci. Mam nadzieję, że zostanie on tak oprzyrządowany, że razem z powiatowymi ośrodkami pomocy rodzinie, które są w każdym powiecie, takie rodziny zostaną zdiagnozowane i że te pieniądze będą wydawane jakby wspólnie z osobą reprezentującą ten powiatowy ośrodek – zaznacza europoseł.

Głosowanie nad unijnym raportem odbędzie się jutro.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl