fot. PAP/Rafał Guz

Patryk Jaki zapowiada budowę dwóch nowych linii metra

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zapowiedział w środę, że jeśli zostanie prezydentem stolicy, to rozpocznie budowę dwóch nowych linii metra. „To będzie jedno z moich najważniejszych zadań, jak zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy” – zadeklarował.

Patryk Jaki podkreślił w środę na konferencji prasowej, że w takich metropoliach jak Warszawa, metro jest rzeczą oczywistą i naturalną.

„Jest podstawowym środkiem komunikacji” – zaznaczył.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy wskazywał, że Warszawa ma mniej kilometrów metra, niż takie miasta jak Budapeszt, czy Praga.

„Wszystkie (te miasta) mają zdecydowanie więcej kilometrów metra, niż Warszawa” – zauważył. Podkreślił, że Warszawa powinna „gonić” metropolie, w których funkcjonuje kilka linii metra.

Jak dodał, władze Warszawy do tej pory nawet nie zaprojektowały kolejnej linii metra.

„Nigdzie w żadnym dużym mieście nie robi się tak, że przez ponad dekadę nie projektuje się kolejnych istotnych linii komunikacyjnych” – zaznaczył Jaki.

„Jak zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy, to rozpocznę budowę dwóch nowych linii metra jednocześnie” – oświadczył Jaki.

„To są plany naprawdę możliwe i realne do zrealizowania i my je zrealizujemy. To będzie jedno z moich najważniejszych zadań, jak zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy” – zadeklarował.

Z zaprezentowanych na konferencji materiałów wynika, że proponowana III linia metra ma przebiegać od Białołęki do Wilanowa. Natomiast IV linia metra miałaby przebiegać z Marysina Wawerskiego na Ursus.

„Albo Warszawa ambitna, którą prezentujemy, albo Warszawa kompleksów, którą prezentuje (prezydent stolicy) Hanna Gronkiewicz-Waltz i (kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta miasta) Rafał Trzaskowski. Idealna para, która odpowiada za to, że wszystkie miasta regionu wyprzedziły Warszawę, jeżeli chodzi o budowę metra, co jest gigantycznym skandalem” – ocenił Patryk Jaki.

PAP/RIRM

drukuj