P. Jaki: W ratuszu notatka, aby składać sprzeciw wobec każdej decyzji komisji weryfikacyjnej

Z notatki podpisanej przez kierowników kluczowych biur w stołecznym ratuszu wynika, że od wszystkich decyzji komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, niezależnie jakiej treści, należy składać sprzeciw; to gigantyczny skandal – powiedział dziś przewodniczący komisji Patryk Jaki.

Szef komisji weryfikacyjnej powiedział na konferencji prasowej w resorcie sprawiedliwości, że na jednym z portali opisano „notatkę, instrukcję dla urzędników Hanny Gronkiewicz-Waltz, co robić z decyzjami komisji weryfikacyjnej”.

Jak mówił, chodzi o notatkę podpisaną przez kierowników kluczowych departamentów, biur w ratuszu, z której – podkreślił Patryk Jaki – wynika, że „bez względu na to, jaką podejmie komisja decyzję, od wszystkich należy składać sprzeciw”.

„Czyli nieważna jest treść, nieważne jest, co jest tam napisane, jak jest wyargumentowane, po prostu składa się sprzeciw” – mówił Patryk Jaki.

Dodał, że „w worku” pieniędzy, który jest przeznaczony na wypłaty zarządzonych przez komisję odszkodowań dla lokatorów, „są również pieniądze od rodziny Hanny Gronkiewicz-Waltz”.

Przekonywał, że z notatki i działań ratusza wynika, że prezydent Warszawy „dba tylko i wyłącznie o własny budżet, budżet własnego męża, własnej rodziny, a nie interesuje jej budżet Warszawy, nie interesują jej mieszkańcy Warszawy”.

„Nie miejmy dzisiaj żadnych złudzeń, tak jak PO w tej chwili rządzi Warszawą, dokładnie tak samo będzie rządził Rafał Trzaskowski, bo to jest dokładnie to samo zaplecze” – powiedział Patryk Jaki.

Podsumował, że treść notatki świadczy o traktowaniu samorządu jak „prywatny folwark, prywatny biznes”. Ocenił, że to „gigantyczny skandal”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl