fot. Grzegorz Jakubowski/prezydent.pl

Para prezydencka składa życzenia wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego składamy najlepsze życzenia pomyślności wszystkim polskim nauczycielom, uczniom i rodzicom; kierujemy do Państwa nasze serdeczne myśli – napisali prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką w liście z okazji inauguracji nowego roku szkolnego.

„Szanowni Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Szkół! Szanowni Rodzicie i Opiekunowie! Drodzy Uczniowie! Minęły wakacje – tygodnie odpoczynku i zabawy, wędrówek i przygód. Wraz z pierwszym szkolnym dzwonkiem otwiera się czas pracy i wyzwań, ale przecież podróży i ciekawych odkryć też nie zabraknie, tyle że będą się one odbywały w wielkiej, fascynującej przestrzeni wiedzy” – napisała para prezydencka we wstępie specjalnych życzeń, zamieszczonych w poniedziałek, w dzień inauguracji nowego roku szkolnego, na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta.

Prezydent z małżonką zachęcają, że „warto tak właśnie myśleć o szkole”.

„Zaprasza ona do odkrywania nowych horyzontów, do poznawania świata i ludzi. Jest też miejscem, gdzie można wspaniale poczuć, co znaczy wspólnota, koleżeństwo i przyjaźń” – wskazali.

„Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego składamy najlepsze życzenia pomyślności wszystkim polskim nauczycielom, uczniom i rodzicom. Kierujemy do Państwa nasze serdeczne myśli” – dodała para prezydencka.

Prezydent wraz z małżonką podkreślają ponadto, że „ten początek roku szkolnego przypada na czas szczególny: obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej”.

„Warto, aby młodzi Polacy znali dobrze ojczystą historię i czerpali z niej dumę i patriotyzm (…). Wdzięczni bohaterom, którzy walczyli w obronie naszej niepodległości, cieszymy się, że możemy dzisiaj żyć w wolnym i bezpiecznym kraju, w którym najwięcej pożytku wynika z ludzkiej pracy, inwencji i siły umysłu (…). Jeśli chcemy Polski silnej, nowoczesnej, innowacyjnej, sprawnie zorganizowanej, zasobnej – pamiętajmy, że nie osiągniemy tego bez dobrej edukacji” – zaznaczają. „Wszystkim dyrektorom placówek, nauczycielom i wychowawcom, którzy pracują na rzecz jakości polskiej szkoły, składamy wyrazy wielkiego uznania” – podkreśliła para prezydencka.

„Serdecznie pozdrawiamy uczniów i rodziców. Niech będzie to rok pełen sukcesów, rozwijania pasji i zainteresowań, przybliżania się do wymarzonych życiowych celów. Życzymy, aby uczniowie, którzy rozpoczynają po wakacjach kolejny rok nauki, witali swoją szkołę z radością, a pierwszoklasiści gładko poradzili sobie ze zrozumiałą tremą i poczuli, że spełniły się ich nadzieje i oczekiwania – wskazali.

Dla 4,6 mln uczniów z blisko 24 tys. szkół w poniedziałek rozpocznie się nowy rok szkolny 2019/2020. Dla blisko 384,9 tys. uczniów rozpoczynających naukę w pierwszych klasach szkół podstawowych po raz pierwszy zabrzmi dzwonek szkolny. [czytaj więcej]

2 września to również pierwszy dzień zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla około 1,4 mln dzieci w wieku 3-6 lat w ponad 22 tys. przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego.

PAP/RIRM

drukuj