fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Każdy z nas jest powołany do świętości

Wszyscy jesteśmy powołani do świętości i o tym przypomina nam dzisiejsza uroczystość Wszystkich Świętych – podkreślał podczas rozważań przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek.

– Wybranie czystości, łagodności i miłosierdzia; wybranie powierzenia się Panu w ubóstwie ducha i w utrapieniu; zaangażowanie na rzecz sprawiedliwości i pokoju oznacza pójście wbrew głównemu nurtowi mentalności tego świata, wbrew kulturze posiadania, bezsensownej zabawy, arogancji wobec najsłabszych. Tą ewangeliczną drogą podążali święci i błogosławieni – wskazał papież Franciszek.

Ojciec Święty przypomniał, że każdy z nas jest powołany do świętości.

– Dzisiejsza uroczystość, która wysławia Wszystkich Świętych, przypomina nam o osobistym i powszechnym powołaniu do świętości i proponuje nam pewne wzorce tej drogi, którą każdy podąża w wyjątkowy, niepowtarzalny sposób, zgodnie z „wyobraźnią” Ducha Świętego – zaznaczył Papież.

Ojciec Święty nawiązał także do wczorajszej beatyfikacji założyciela Rycerzy Kolumba ks. Michaela McGivneya.

– Zaangażowany w ewangelizację, pracował na rzecz zaspokojenia potrzeb osób ubogich, krzewiąc wzajemną pomoc. Niech jego przykład pobudza nas wszystkich, byśmy coraz bardziej dawali świadectwo Ewangelii miłosierdzia. Brawa dla nowego błogosławionego! – powiedział papież Franciszek.

Jutro, we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Ojciec Święty będzie sprawował Eucharystie ma cmentarzu Campo Santo Teutonico w Watykanie. W ten sposób – jak podkreślał – będzie się łączył duchowo z osobami, które w tych dniach, przestrzegając przepisów sanitarnych, idą się modlić na groby swoich bliskich na całym świecie.

TV Trwam News

drukuj