Państwowa Inspekcja Sanitarna sprawdzi miejsca wypoczynku dzieci

 

Od dziś ruszają kontrole sanitarne miejsc, w których dzieci spędzają wakacje na zorganizowanych wyjazdach. Inspektorzy Państwowej Inspekcji Sanitarnej będą sprawdzać, czy ośrodki wakacyjne spełniają wymogi pod względem higieny oraz bezpieczeństwa.

Wzmożone kontrole mają zapobiec zatruciom i wypadkom, które często towarzyszą koloniom.

Apelujemy do rodziców i opiekunów o informowanie o wszystkich zauważonych nieprawidłowościach – mówi inspektor Anna Romaniuk z oddziału higieny dzieci i młodzieży Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. 

– Będziemy głównie zwracać uwagę na bazę wypoczynku. Są to zarówno pomieszczenia sanitarno-higieniczne – i tutaj będziemy wydawać mandaty w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości jak np. naruszenie stanu czystości. Będziemy zwracać uwagę na dostęp do środków higieny osobistej. Będziemy również patrzeć na to, co dzieje się wokół terenu – czy wyposażenie placów zabaw, czy różnego rodzaju sprzętu sportowego jest bezpieczne. Znamy dobrze przypadki, gdy bramki sportowe zabijały dzieci. Będziemy zwracać uwagę na to, czy są one prawidłowo przytwierdzone – informuje Anna Romaniuk.

Oprócz częstych kontroli inspektorów sanitarnych, wzmożoną czujność zapowiada policja. Dodatkowi funkcjonariusze z oddziałów prewencji zostaną oddelegowani do miejsc, gdzie wakacje spędzają duże ilości turystów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl