fot. Mateusz Marek/Nasz Dziennik

P. Jaki: sprawdzimy, co można zrobić w kwestii cenzury na Facebook-u

Zastanowimy się dziś, co możemy zrobić w sprawie blokowania patriotycznych profili na Facebooku – powiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Działacze ruchów narodowych informują, że w ostatnich dniach z Facebooka zniknęły profile m.in. z Marszu Niepodległości, Ruchu Narodowego, Obozu Narodowo-Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej.

Narodowcy zapowiedzieli, że w sobotę odbędzie protest w tej sprawie przed warszawską siedzibą serwisu społecznościowego.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki mówił dziś na antenie Polskiego Radia, że w Polsce nie ma zgody na cenzurę i resort podejmie kroki w sprawie.

– Od razu pomyślałem, że gdy wrócę po świętach do pracy, to będziemy analizować pod kątem prawnym, co możemy zrobić w tej sprawie. To, co się dzieje na Facebooku, ale również  na Twitterze, woła o pomstę do nieba. Mogą być tam strony, które wulgarnie obrażają Kościół Katolicki, nawiązują do ideologii komunistycznej, natomiast nie może być polskich haseł patriotycznych. Coś tutaj jest nie w porządku i na to absolutnie nie można się zgodzić. Zastanowimy się, co można w tej sprawie zrobić, bo pamiętajmy, że to są wielkie korporacje –podkreślał Patryk Jaki.  

Reduta Dobrego Imienia na swojej stronie internetowej opublikowała oświadczenie, w którym stwierdza, że cenzura stosowana przez Facebook „jest naruszeniem Konstytucji”.

Organizacja poinformowała także, że złożyła dwa zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez administrację Facebooka.

RIRM

drukuj